Arızalı/Bozuk Ürün İşlemleri

– Yeni aldığım ürün arızalı/bozuk çıktı, ne yapmalıyım?
• Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza/bozuk sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 30 gün içinde tarafımıza iletişim sayfamızdan mesaj yollayarak ya da (0262) 323 03 04  müşteri hizmetlerimizi arayarak başvurabilirsiniz.

– Ürün goralavm.com’a ulaştıktan sonra süreç nasıl devam ediyor?
• Ürününüz goralavm.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir. Yetkili Servis tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Servis’in vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda aynı ürünün yenisi ile değişimi yapılabilir, ürün iadesi alınarak bedel iadesi yapılabilir ya da ürün onarımı gerçekleştirilebilir. Bu aşamada ürününüzün hangi Yetkili Servis’e yönlendirildiğine ya da işlem durumuna ilişkin olarak e-posta adresinize ilk bilgilendirme 1 iş günü içinde yapılacaktır.
• Ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse, herhangi bir işlem uygulanmayacaktır.
• Ayrıca ‘Ürün Bozuk Çalışmıyor” Başvurusu’ndaki işlemlere ilişkin özel durumlar aşağıda belirtilmiştir.
• ‘“Ürün onarılamıyor” ise; ürünün aynı ürünün yenisiyle değişimi için Yetkili Servis tarafından “Teknik Rapor” düzenlenir. Eğer ilgili ürün için yenisi temin edilemiyorsa (üretimden kaldırılması, tedarikçi firma tarafından ithalat yapılamaması gibi durumlarda) “para iadesi” süreci başlatılır.
• Yetkili Servis tarafından ürününüzde arıza tespit edilmez ise; ürün tarafınıza kargo ile gönderilecektir.
‘Hesabım’ sayfanızdan işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Hasarlı Ürün İşlemleri

– Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?
• Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ ya da ürününüzün Yetkili Servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’kabul edilmeyecektir.

– Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?
• Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.
• Kargo tarafından goralavm.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

– Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark ettim, ne yapmam gerek?
• “Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan goralavm.com sorumlu değildir.
• Teslim aldığınız ancak Yetkili Servis tarafından kurulumu gereken, kutulu/ambalajlı ürünler için sonradan fark edilen hasarlar öncelikle “Yetkili Servis Hasar Raporu” ile belgelenmelidir.

– Kurulumu Yetkili Servis tarafından yapılmayan ürünüm hasar gördü/arızalandı, ne yapmalıyım?
• Yetkili Servis tarafından kurulum/montaj yapılması gereken ürünlerde kurulum tarafınızdan yapıldıysa ve “Garanti Belgesi” onaylanmadıysa, bu ürünlerdeki hasardan/arızalardan goralavm.com sorumlu değildir.
• Kurulum gerektiren ürünlerin orjinal ambalajının açılmadan ve kullanılmadan önce kesinlikle Yetkili Servis tarafından adresinizde kurulumunun/montajının yapılması gerekmektedir.

Açıklama

Sayın Müşterimiz,

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

Arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Bünyemizde onarım merkezi hiçbir şekilde bulunmadığından ürünlere müdahalemiz söz konusu değildir. Bu sebeple, goralavm.com’a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Bazı yetkili servisler kargo ile de ürün kabul edebilmekte ya da doğrudan sizden ürünü aldırtabilmektedirler. Lütfen bu yönde hizmetleri olup olmadığını sorunuz.

Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir.

Saygılarımızla.